Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

4 zalecenia, jak zmniejszyć obciążenie mięśni pleców i złagodzić ból w dolnej części pleców.

Zmieniamy zwykłe drobiazgi dla zdrowia pleców.

Ból pleców jest znany niemal każdemu, kto spotkał go w wyniku urazu, dla kogo jest to konsekwencja trybu życia, ale skutek jest jeden, każdy chce pozbyć się doznań bólowych i ułożyć sobie życie.

Dzisiaj porozmawiamy o 4 prostych zaleceniach, które mogą złagodzić ból pleców:

1) Jakość snu jest kluczem do zdrowia, a prawidłowa postawa we śnie jest kluczem do zdrowych pleców. Najlepszą pozycją jest pozycja na boku, dzięki czemu zachowane są anatomiczne krzywizny i wydłużony kręgosłup, odciążony od mięśni głębokich. Ale spanie na brzuchu może tylko zaszkodzić twoim plecom, więc ostrożnie wybieraj pozycję do spania.

Sen zależy nie mniej od wyboru materaca, ponieważ twardy materac jest odpowiedni dla kogoś, a miękki jest potrzebny do dobrego snu. Słuchaj swojego ciała, a metodą prób i błędów uzyskasz jakość snu.

2) Dość często nasze mięśnie napinają się podczas noszenia torby, jeśli musisz codziennie nosić ze sobą kilka kilogramów ładunku, musisz wybrać odpowiednią torbę i możesz włożyć torbę. Noszenie ciężkiej torby na jednym ramieniu może powodować ból nie tylko kręgosłupa, ale także powodować ból obręczy barkowej. Długotrwałe noszenie ciężarów na jednym ramieniu z pewnością wpłynie na chód i postawę. Tak więc optymalnie dobrana torba ułatwi Ci życie.

3) Ruszaj się! Nie siedź w jednej pozycji, jeśli w miejscu pracy jesteś zgarbiony, wykorzystuj każdą okazję, aby wstać na spacer lub po prostu zmienić pozycję, pozwoli to na rozłożenie obciążenia między różne mięśnie.

Jeśli Twoja praca nie pozwala Ci wstawać i ruszać się co pół godziny, skorzystaj z zestawu prostych ćwiczeń w miejscu pracy. Wykonywane w czasie ćwiczenia rozluźnią napięcie mięśniowe i złagodzą ból.

4) Ćwicz! bo ruch to życie, nie bój się spędzić czasu na prostym treningu, który nie wymaga dodatkowego sprzętu, zamień swoje mieszkanie w salę fitness.

5) Od czasu do czasu idź na masaż. Masażystka salonu Najlepszy Masaż będzie mogła ocenić stan Twoich pleców i mięśni jako całości, wykonać niezbędny masaż i poprawić Twoje zdrowie.

Twoja aktywność pomoże nam znaleźć interesujący Cię materiał. Powierz zdrowie swoich pleców najlepszym specjalistom z salonu masażu Najlepszy Masaż na Woli (Stańczyka 5/U2) oraz Żoliborzu (Kaliny Jędrusik 9/119). Zapisz się łatwo przez tel 733706432

29.12.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *