Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

5 korzyści z masażu twarzy

Co to jest masaż twarzy?

Jeśli kiedykolwiek miałeś profesjonalny masaż, możesz sobie wyobrazić, co może wiązać się z masażem twarzy. To jak masaż ciała,  skoncentrowany tylko na twarzy. Nie tylko delikatnie przesuwając palcami po skórze, Twój kosmetyczka zastosuje określone techniki masażu, takie jak stukanie, szczypanie, ugniatanie i głaskanie skóry. Różne techniki zapewniają różne korzyści, takie jak łagodzenie napięcia mięśni, zachęcanie do drenażu limfatycznego i stymulowanie krążenia.

Nie da się ukryć, że masaż twarzy jest niezwykle relaksujący. Jednak masaż twarzy nie tylko łagodzi stres, ale ma również poważne korzyści dla Twojej skóry. Masaż twarzy jest szczególnie korzystny w przypadku przeciwdziałania starzeniu się, ponieważ poprawia krążenie, co oznacza, że ​​do twarzy napływa więcej tlenu i bogatej w składniki odżywcze krwi. Pomaga to zwiększyć produkcję kolagenu i zwiększa elastyczność skóry. Pierwsza część tego artykułu jest tutaj. Na zdjęciu widać efekt 1 zabiegu japońskiego masażu twarzy Kobido

Oto niektóre ze sprawdzonych zalet masażu twarzy:

Poprawia krążenie
Masaż twarzy jest jak mini trening dla Twojej skóry – naprawdę pobudza krew. Zwiększenie przepływu krwi do twarzy może pomóc opróżnić obrzęki, odtruć skórę i rozjaśnić jej koloryt. Może również stymulować produkcję kolagenu.
Zachęca do drenażu limfatycznego
Układ limfatyczny odgrywa ważną rolę w zdrowiu immunologicznym, a także w detoksykacji. Drenaż limfatyczny twarzy poprzez masaż może pomóc zmniejszyć obrzęki i obrzęki, złagodzić podrażnienie skóry i wzmocnić
Wspomaga detoksykację
Zanieczyszczenia, stres i niektóre kontrowersyjne składniki niektórych produktów do higieny osobistej (takich jak ftalany itp.) mogą powodować gromadzenie się toksyn w skórze i pod nią, co może przyczyniać się do powstawania wyprysków, obrzęków i drobnych zmarszczek. Masaż twarzy poprawia przepływ krwi i wspomaga drenaż limfatyczny, aby pomóc w detoksykacji skóry. W zależności od zastosowanych produktów może również dostarczyć zdrową dawkę złuszczania.
Poprawia wchłanianie produktu
Każdy ma swoje unikalne problemy ze skórą, ale masaż twarzy stanowi potężny dodatek do każdego schematu pielęgnacji skóry. Nakładanie produktu techniką masażu twarzy może zwiększyć wchłanianie – szczególnie w przypadku kremów nawilżających i serum.
Zmniejsza napięcie mięśni
Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale większość ludzi ma na twarzy duże napięcie. Kiedy czujesz się zmęczony, zestresowany lub przepracowany, masz tendencję do napinania mięśni czoła, co może przyspieszyć powstawanie drobnych linii i zmarszczek. Masaż twarzy może pomóc złagodzić to napięcie, aby Twoja skóra wyglądała młodo i energicznie. Ciesz się tymi i innymi korzyściami dzięki profesjonalnemu masażu Kobido w naszym salonie Najlepszy Masaż. Zapoznać się z innymi masażami twarzy możesz w naszej ofercie.

09.06.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *