Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Antycellulitowy masaż. Jaki jest jego cel?

Masaż antycellulitowy ma na celu redukcję i walkę z cellulitem w okresie ciągłej terapii. Specjalna technika masażu służy do masowania wypukłego tłuszczu oraz do ugniatania mięśni i „zwijania” nabrzmiałego tłuszczu, zwalczając w ten sposób fizyczną przyczynę cellulitu – wypukły tłuszcz i rozciągnięte pasma kolagenu

Antycellulitowy masaż w Warszawie i na Żoliborzu

W przeciwieństwie do masażu całego ciała masażysta przez cały czas trwania masażu skupia się przede wszystkim na obszarach z cellulitem. Obszary z cellulitem bywają czasem obolałe i bolesne, więc często odczuwa się pewien dyskomfort podczas masażu antycellulitowego.

Masażysta zwykle zaczyna od pracy bioder, ud, nóg i stóp, aby „aktywować” te obszary. Ten proces aktywacji zwiększa krążenie krwi i przepływ energii w całym ciele. Proces aktywacji będzie podobny do normalnego masażu.
Po aktywacji głównych punktów masażysta pracuje od pośladków do stóp delikatnie ugniatając. Masażysta zaczyna od bardzo delikatnego ugniatania, ciągnięcia i rozciągania, początkowo w celu rozluźnienia tkanki tłuszczowej. Terapeuta zastosuje również technikę uszczypnięcia i przytrzymania bezpośrednio na obszarach dotkniętych cellulitem. Ten proces rozbija tłuszcz i złogi znajdujące się pod skórą.

W miarę postępów masażu masażysta może wyczuć cellulit pod skórą, a proces ugniatania i rolowania tłuszczu staje się całkiem naturalny. W miarę kontynuowania masażu złogi tłuszczu stają się luźniejsze i bardziej plastyczne. Szczypanie i ciągnięcie jest niewygodne, ale terapeuta uspokoi mięśnie ruchem ugniatania pomiędzy ruchami szczypania, ciągnięcia i przytrzymywania.

Już po krótkim czasie odczujesz wzrost elastyczności skóry w dotkniętych obszarach i wygładzenie powierzchni skóry. Innym wspaniałym aspektem masażu antycellulitowego jest to, że na efekty nie trzeba długo czekać. Na zakończenie masażu masażysta przejdzie do wykonywania odprężających i uspokajających ruchów.

Aby wzmocnić efekty masażu, masażysta zazwyczaj używa mikstury olejków eterycznych, które zostały specjalnie opracowane do masażu antycellulitowego. Masażysta może również używać kremów antycellulitowych podczas masażu, jeśli wolisz używać kremu w przeciwieństwie do oleju dla masażu antycellulitowego.

Masaż antycellulitowy to jeden z najczęstszych i najskuteczniejszych sposobów walki z cellulitem. Możesz sprawić, by masaż antycellulitowy stał się regularną częścią swojego tygodniowego programu, rezerwując masaż domowy i przychodząc do Twojego domu na zabieg przez w pełni wykwalifikowanego masażystę.

16.03.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *