Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Co to jest kinezjologia? Kinezjolog w Warszawie

Co to jest kinezjolog?

Kinezjolog to ktoś, kto bada ruch ludzkiego ciała i stosuje to badanie do celów edukacyjnych lub medycznych. Studiują zasady kierowania ruchem, profilaktyki urazów, doskonalenia ćwiczeń i ogólnego samopoczucia. Wiele przedmiotów, które badają kinezjolodzy, dotyczy również nauk o sporcie. Podobnie rozumieją, jak zapobiegać urazom lub wyczerpaniu podczas ćwiczeń fizycznych, takich jak taniec, joga, podnoszenie ciężarów i cardio. Kinezjolodzy mogą ukończyć dodatkowe szkolenie po uzyskaniu dyplomu do pracy w wielu innych obszarach terapii, w tym:

Joga

Pilates

pielęgnacja układu krążenia

pielęgnacja dróg oddechowych

uwalnianie tkanek miękkich

Rehabilitacja wstrząśnienia mózgu

Co robi kinezjolog?

Ci, którzy studiują kinezjologię, mogą zastosować swoją wiedzę w różnych branżach. Studenci kinezjologii mogą wykorzystać swoją wiedzę poprzez fizjoterapię, aby pomóc osobom dotkniętym urazem lub chorobą. Rozumieją również koncepcje odżywiania i sprawności fizycznej oraz pomagają klientom w planowaniu diety i strategiach ćwiczeń, aby poprawić ich ogólne samopoczucie.

Kinezjolodzy mogą nawet wykorzystać swoją wiedzę o ciele do prowadzenia zajęć fitness, takich jak taniec, cardio i joga.e

szukasz kinezjologa w Warszawie? Skorzystaj z usług wyłącznie profesjonalnych kinezjologów – skontaktuj się z salonem masażu Najlepszy Masaż (tel 733-706-432)

16.02.2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *