fbpx

Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Dlaczego masaż antycellulitowy jest najlepszym zabiegiem na cellulit?

Co to jest cellulit?

Cellulit jest powszechnym i nieszkodliwym schorzeniem skóry, które powoduje wgłębienia lub grudkowatą teksturę skóry. Zwykle pojawia się na biodrach, udach, pośladkach i brzuchu. Dotyczy to głównie kobiet, ale nie tylko.

W przypadku cellulitu, grudki powstają na skutek napinania się włókien kolagenowych, ściągania skóry w dół, a guzki lub guzki są wynikiem naciskania komórek tłuszczowych na skórę. Warto zauważyć, że cellulit to nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej, dlatego bardzo szczupłe lub stonowane kobiety nadal widzą grudki i guzy cellulitu. Cellulit jest raczej wynikiem naciskania komórek tłuszczowych na skórę, zwężonych przez ciasne, krótkie, włókniste pasma w skórze właściwej. Przeczytaj nasz artykuł o celach masażu antycellulitowego.

Cellulit jest schorzeniem kosmetycznym, a nie medycznym

Cellulit nie jest schorzeniem i jest uważany przez środowisko medyczne za czysto kosmetyczny. Nie oznacza to jednak, że nie jest to problem, który powoduje wiele cierpienia u tych, którzy go mają, ani że nie jest to niewygodne ani nawet bolesne dla niektórych osób – ból zwykle pojawia się w cellulicie na nogach, gdy ktoś siedzi od dłuższego czasu. Zapoznaj się z naszą ofertą masaży antycellulitowych w Warszawie.

Zabiegi na cellulit

Pressoterapia

Pressoterapia to kontrolowany system kompresji, który wspomaga naturalny proces detoksykacji organizmu. Pacjent nosi obcisły kostium ciała, a maszyna zwiększa ciśnienie w górę ciała, zmieniając poziomy ssania i nacisku, aby wywołać wrażenie podobne do masażu ręcznego.
Jest to szczególnie odpowiednie dla kobiet cierpiących na cellulit w wyniku nadmiernej retencji wody lub słabego drenażu limfatycznego, ale jeśli występuje duży stopień stwardnienia tkanek lub brak jędrności skóry, polecam inne zabiegi

Cellulit słynie z tego, że jest uparty i choć nie ma lekarstwa, istnieją sposoby na zmniejszenie jego widoczności. Wiemy, że ćwiczenia mogą zminimalizować jego wygląd, ale czy masaż pomaga w walce z cellulitem?

Istnieją pewne dowody sugerujące, że masaż może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu, choć jest to ograniczone. Badanie z 2010 r. wykazało, że masaż zmniejszył tłuszcz na udach, chociaż wyniki nie były trwałe. Eksperci nie są do końca pewni, dlaczego masaż jest korzystny, ale jedna z teorii mówi, że zwiększa lokalny przepływ krwi i stymuluje układ limfatyczny. Oznacza to, że odpady są odprowadzane efektywniej, poprawiając wygląd skóry.
Nie wszystkie rodzaje masażu są sobie równe, jeśli chodzi o cellulit.

Drenaż limfatyczny i bańka sucha.

To dobry wybór na wygładzenie cellulitu. Najlepsze rezultaty uzyskasz dzięki regularnym zabiegom, co brzmi jak dobry pretekst, by masaż stał się częścią rutyny samo opieki.

Masaż antycellulitowy

Masaż nie jest lekarstwem na cellulit, ale może chwilowo poprawić wygląd skóry i sprawić, że cellulit będzie mniej zauważalny. Masaż ma wiele korzyści zdrowotnych, więc warto dodać go do swojego planu odnowy biologicznej. Szukasz masażu antycellulitowego w Warszawie a może na Żoliborzu? Zapraszamy do naszego salonu Najlepszy Masaż.

Jak działa masaż antycellulitowy?

Masaż działa stymulująco na tkanki i promuje drenaż, pobudzając układ krążenia i limfatyczny. To świetny sposób na celowanie w uparte obszary cellulitu, które nie mogą być zwalczane przez ćwiczenia, takie jak wewnętrzna część kolana i górna część uda.

Twój masażysta nałoży balsam antycellulitowy na obszary docelowe, a następnie użyje specjalnych technik masażu, które zmiękczają i redukują obszary tłuszczowe, w których występuje cellulit. Zmagazynowane w skórze grudki tłuszczowe powstają z powodu toksyn i stanowią główną przyczynę cellulitu.

Masaż działa w celu redukcji toksyn i rozbicia wszelkich grudek tłuszczowych, zmniejszając w ten sposób widoczność cellulitu. Masaż pomaga również ukierunkować się na układ limfatyczny i pozbyć się płynów, które również poprawiają wygląd cellulitu. Masaż działa na rzecz stymulacji naturalnego przepływu krwi w organizmie i rozbijania złogów tłuszczowych, dzięki czemu są one naturalnie usuwane z organizmu. Zarezerwuj swoją wizytę przez BOOKSY już dziś.

30.05.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *