fbpx

Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Jak często wykonywać masaż pleców?

Podczas gdy niektórzy eksperci na wpół żartobliwie sugerują „codziennie”istnieje wiele czynników, które należy uwzględnić. Na przykład zastanów się, w jakim celu chcesz skorzystać z masażu pleców. Jeśli pracujesz nad konkretnym problemem bólu lub kontuzji, cotygodniowe masaże mogą być dobrym punktem wyjścia, jeśli jest to w Twoim budżecie.

Aby uzyskać bardziej ogólne dostrojenie lub złagodzić stres, co 4-6 tygodni jest średni czas. To zależy od twoich potrzeb, a może to być nawet jeden lub dwa razy w roku.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, jak często używasz swojego ciała. Osoby bardzo aktywne i sportowcy mogą wymagać częstszych wizyt. Ogólne zalecenie to co 1-3 tygodnie, szczególnie jeśli mają określone napięcie lub napięcie lub jakikolwiek obszar.

Kobiety w ciąży mogą również bardzo skorzystać z regularnych masaży, szczególnie pod koniec ciąży. W tym czasie mamy często mają masaże pleców co 1-2 tygodnie, aby zmniejszyć niepokój, bóle mięśni i stawów oraz poprawić wyniki porodu.

Poza częstotliwością wykonywania masażu pleców ważne są również techniki i okres rekonwalescencji. Na przykład zawodowy sportowiec wykonujący masaże sportowe co dwa tygodnie może wymagać 24-48 godzin regeneracji mięśni między sesjami w wyniku głębszej pracy. Zawsze sprawdzaj się po masażu, a nawet prowadź dziennik samoopieki, aby ocenić, jak się czujesz po każdej sesji.

Każdy organizm jest wyjątkowy i wymaga innych potrzeb. Staraj się zaplanować masaż tuż przed myśleniem, że go potrzebujesz, a nie po tym, jak jest potrzebny! Jeśli nadal nie masz pewności, po prostu zapytaj swojego masażystę. Tu w salonie Najlpeszy Masaż na Woli i Żoliborzu możesz być pewien, że masaż jest wykonywany przez profesjonalnego terapeutę.

01.12.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *