fbpx

Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Jak masaż szyi pomaga na ostry ból i napięte mięśnie?

Masaż szyi koncentruje się na mięśniach wokół szyi i ramion. Niektóre mięśnie, na które pracuje się podczas masażu szyi, to mostkowo-obojczykowo-sutkowy, pochyłe i górny czworoboczny.

Masaż karku ma na celu złagodzenie napięcia, zmniejszenie bólów głowy i zwiększenie odprężenia. Stosuje się wiele technik, aby osiągnąć szereg korzyści poprzez zwiększenie temperatury mięśni w celu poprawy elastyczności tkanek i zmniejszenia sztywności stawów. Nasi masażyści w Najlepszy Masaż na Woli oraz Żoliborzu stosują masaż karku, aby zmniejszyć ból, zwiększyć zakres ruchu i zmniejszyć napięcie mięśni.

Kiedy może pomóc masaż karku?

Masaż karku może pomóc w różnych sytuacjach. Sytuacje, w których masaż szyi najczęściej pomagał, obejmują:
-ostry ból
-relaks
-napięte mięśnie

W jaki sposób masaż karku pomaga w ostrym bólu?

Ostry ból można złagodzić poprzez masaż karku. Ostry ból może być wynikiem urazu, zabiegu chirurgicznego, napięcia mięśniowego lub przeciążenia mięśni. Kiedy obszar ciała jest uszkodzony, receptory bólu w skórze wysyłają sygnał do mózgu, który następnie przekazuje wiadomość do nerwów, aby wywołać uczucie bólu.

Masaż karku koncentruje się na zmniejszeniu bólu poprzez złagodzenie napięcia i zakłócenie sygnału wysyłanego do mózgu.

Napięcie w mięśniach może powodować nasilenie ostrego bólu. Napięcie może być spowodowane przeciążeniem mięśni, urazem lub niewłaściwą postawą. Nagromadzenie napięcia może spowodować wzrost węzłów mięśniowych lub punktów spustowych.

Punkty spustowe powodują wzrost bólu w określonym obszarze, chyba że uciska nerw. Kiedy punkt spustowy uciska nerw, może wystąpić ból rzutowany, powodujący wzrost bólu strzelającego wzdłuż ścieżki nerwowej.

Napięcie jest łagodzone przez wzrost temperatury mięśni. Wzrost temperatury mięśni poprawia elastyczność tkanek. Zwiększenie elastyczności tkanek pozwala na rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia. Zmniejszenie napięcia zapobiega powstawaniu punktów spustowych i zmniejsza ostry ból.

Podsumowanie

Masaż karku koncentruje się na mięśniach mostkowo-obojczykowo-sutkowym, pochyłym i górnym czworobocznym, które tworzą obszar szyi i ramion. Szereg technik, w tym akupresura, mobilizacje i rolowanie skóry, stosuje się w celu zmniejszenia ostrego bólu, zwiększenia relaksacji i rozluźnienia napiętych mięśni. Podczas masażu karku można uzyskać szereg korzyści, w tym zmniejszenie napięcia, zmniejszenie stresu i poprawę czucia.
Nasi masażyści w najlepszy-masaz.pl stosują masaż karku, aby zwiększyć elastyczność, utrzymać zdrowe mięśnie i poprawić krążenie.

Jak mogę umówić się na masaż karku?
Najłatwiejszym sposobem umówienia się na masaż karku w Najlepszy Masaż jest rezerwacja wizyty przez BOOKSY na stronie najlepszy-masaz.pl lub telefon pod numer 733-706-432.

Alternatywnie, jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

Oferujemy usługi przez 7 dni w tygodniu od 9:00 do 20:30.

25.01.2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *