Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Jak przygotować się do sesji masażu w salonie Najlepszy Masaż

Godzinny masaż z terapeutą często kończy się zbyt szybko. Jednak nawet jeśli jeden masaż nie wyleczy wszystkich twoich dolegliwości, wcześniejsze przygotowanie może zmaksymalizować twoje doznania i wszystkie jego korzyści. Oto kilka wskazówek dotyczących następnego masażu w salonie Najlepszy Masaż

Pozostań nawodniony

Dobre nawodnienie organizmu przed masażem jest bardzo ważne dla eliminacji toksyn, które są uwalniane do krwiobiegu podczas zabiegu. Woda pitna lub herbatki ziołowe to doskonałe metody na nawodnienie organizmu. Unikaj regularnej herbaty, kawy, alkoholu lub innych używek.

Jedz lekko

Chociaż może to nie przeszkadzać twojemu terapeucie, może być niezręcznie, jeśli twój żołądek jest hałaśliwy z powodu trawienia. Lepiej zjeść co najmniej godzinę przed masażem lub, jeśli boisz się, że zgłodniejesz, zjedz owoc lub inne jedzenie, które jest lekkostrawne.

Weź gorący prysznic

Masaż to praktyczny zabieg, podczas którego terapeuta masuje zarówno mięśnie, jak i skórę. Dlatego nie ma nic lepszego niż uczucie czystości przed zabiegiem masażu. Tak, będziesz musiał później wziąć kolejny prysznic, aby usunąć nadmiar oleju lub żelu, ale gorąca woda na twoim ciele pomoże również rozluźnić mięśnie.

Ubierz się wygodnie

Ponieważ na skórę nakładany jest masaż olejkiem, możesz pomyśleć, że ubrania, które nosisz, nie są ważne. Jednak noszenie wygodnych ubrań nie tylko sprawi, że poczujesz się zrelaksowany przed masażem, ale także zrelaksujesz się po nim. Buty nie są wyjątkiem od tej reguły. Unikaj wysokich obcasów, ponieważ mogą powodować niepotrzebne skurcze mięśni nóg.

Przyjazd z wyprzedzeniem

Przybycie na 5 do 10 minut przed masażem pozwoli Ci na wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego bez wpływania na Twój masaż. Będziesz także mógł poświęcić chwilę, aby pójść do toalety lub w razie potrzeby wypić szklankę wody. Jeśli przybędziesz w ostatniej chwili, z zadyszką i szaleńczo bijącym sercem, trudniej będzie Ci się zrelaksować podczas masażu.

Komunikuj swoje potrzeby

Po zaaklimatyzowaniu się na leczenie, terapeuta zapozna się z kwestionariuszem zdrowotnym i zada dodatkowe pytania, jeśli zajdzie taka potrzeba. To jest moment, aby powiedzieć swojemu terapeucie wszystko: swoje preferencje, potrzeby, oczekiwania i tak dalej. Poinformuj swojego terapeutę, jeśli chcesz, aby zwracał szczególną uwagę na jedną część ciała lub unikał określonego obszaru. Daj im znać, jak dużą presję lubisz. Daj im znać, co ci się nie podoba. Im częściej komunikujesz swoje potrzeby, tym lepiej Twój terapeuta będzie w stanie na nie odpowiedzieć.

Zrelaksuj się podczas masażu

Podczas masażu skoncentruj się na oddychaniu, pamiętając o wykonywaniu długich, głębokich oddechów. Pomoże to zmniejszyć stres i odpędzić negatywne myśli. Nie potrzeba prawie żadnego wysiłku. Twój masażysta będzie bardzo dobrze wiedział, jak podnieść rękę lub głowę; Twoja pomoc nie jest wymagana!

Nawet w trakcie masażu poinformuj masażystę o swoich preferencjach lub o tym, czy czujesz się niekomfortowo. Nie pozostawiając niczego przypadkowi, uzyskasz maksymalne korzyści z masażu. Za gorąco, za zimno; większa lub mniejsza presja; jasne lub słabe oświetlenie; głośna lub cicha muzyka; żel lub olej; z olejkami eterycznymi lub bez… To Twój masaż – Ty decydujesz. Zapoznać się z ofertą naszych usług zawsze możesz na stronie www.najlepszy-masaz.pl

Ciesz się masażem w salonie Najlepszy Masaż!

31.08.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *