fbpx

Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Jeszcze raz o cellulicie. Rodzaje i stopnie cellulitu

Cellulit to nie tylko pojedynczy problem, a znajomość różnych rodzajów cellulitu jest niezbędna do znalezienia najskuteczniejszego leczenia. Oto trzy różne rodzaje cellulitu:

Rodzaje cellulitu

1. Miękki cellulit

Znany również jako cellulit wiotki, miękki cellulit jest związany ze zwiotczeniem skóry i często występuje na obszarach ciała, w których gromadzi się tłuszcz, takich jak ramiona, brzuch, biodra, pośladki i nogi. Jest to bardziej widoczne, gdy leżysz, a nie stoisz.

Dobrą wiadomością jest to, że miękki cellulit nie jest bolesny w dotyku, chociaż skóra może być bardzo galaretowata i falująca. Przyrost masy ciała lub brak napięcia jest typową przyczyną tego typu cellulitu.

Najlepszą radą w walce z miękkim cellulitem jest często rygorystyczna dieta i rutyna ćwiczeń, ponieważ może to wyraźnie poprawić wygląd miękkiego cellulitu. Masaż antycellulitowy może również poprawić Twoje wyniki.

2. Twardy cellulit

Twardy lub zbity cellulit jest przyczyną tzw. „skórki pomarańczowej”. Ten rodzaj cellulitu może dotyczyć wszystkich osób, w tym osób szczupłych i stonowanych. Charakteryzuje się zagłębieniami i przebarwieniami na udach, pośladkach i biodrach. Ciężkie przypadki mogą być bardzo trudne i bolesne w dotyku.

Leczenie twardego cellulitu jest trudne i zapobieganie nie jest możliwe, jeśli jesteś podatny na rozwój tego typu cellulitu. Niektórzy chirurdzy kosmetyczni zalecają zabiegi oparte na wycinaniu, dla tych, którzy chcą pozbyć się zbitego cellulitu. Są to stosunkowo nowe, minimalnie inwazyjne procedury, w których do uwalniania stwardniałych tkanek włóknistych wykorzystuje się technikę mikroostrza, dającą długotrwałe rezultaty.

3. Cellulit obrzękowy

Znany również jako cellulit o słabym krążeniu, cellulit obrzękowy jest najmniej powszechną formą cellulitu i może być bardzo trudny do leczenia. Wynika to ze słabego krążenia krwi, które pogarsza zatrzymanie płynów. 

Cellulit obrzękowy może dotyczyć ud i kolan, ale najczęściej pojawia się w podudziach, zmieniając ich kształt w miarę ich puchnięcia. Skóra może być bolesna w dotyku lub jeśli siedzisz przez długi czas.

Leczenie obrzękowego cellulitu koncentruje się na poprawie krążenia krwi i zmniejszeniu retencji płynów, np. za pomocą skarpet uciskowych i gorących kąpieli. W przypadku bardzo ciężkiego cellulitu obrzękowego, drenaż limfatyczny, technika masażu ręcznego, może być korzystny.

Stopnie cellulitu

W 2009 roku opracowano skalę cellulitu, która podzieliła go na cztery różne kategorie od łagodnego do ciężkiego. Tak rozkładają się te stopnie cellulitu:

Klasa 0

Cellulit nie jest widoczny gołym okiem, a skóra nadal wydaje się gładka, nawet gdy jest ściągnięta, ale mogą wystąpić zmiany w strukturze skóry właściwej zachodzące pod skórą.

Stopień 1

Może nie być widocznych guzków i wgłębień, ale skóra wydaje się bledsza z obniżoną elastycznością, a gdy skóra jest ściągnięta, pojawia się efekt skórki pomarańczowej.

Klasa 2

Guzki i guzy zaczynają być widoczne, szczególnie gdy stoisz, ale znikają, gdy się położysz.

Ocena 3

To najcięższy rodzaj cellulitu. Dołeczki są teraz widoczne przez cały czas. Często obszar może stać się twardy i bolesny.
Zapraszamy na masaż antycellulitowy oraz drenaż limfatyczny do Salonu Najlepszy Masaż.

03.06.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *