Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Korzyści z masażu twarzy

Masaże twarzy to zabiegi, które możesz wykonać u masażysty lub lekarza. Technika polega na stymulacji punktów nacisku na twarzy, szyi i ramionach.

Możesz używać balsamów, olejków lub balsamów oczyszczających do masażu twarzy, a także wałka do twarzy lub płaskiego narzędzia gua sha.

Masaż twarzy pomaga zachować zdrową skórę, jednocześnie rozluźniając mięśnie twarzy. Działa odprężająco i odmładzająco, poprawiając wygląd i samopoczucie.

Niezależnie od tego, czy chcesz skorzystać z masażu twarzy wyłącznie w celu relaksu, czy też leczyć określoną chorobę, istnieje wiele technik do wypróbowania.

Kontynuuj czytanie, aby przyjrzeć się bliżej niektórym korzyściom płynącym z masażu twarzy, jak możesz to zrobić samodzielnie i kiedy najlepiej odwiedzić profesjonalistę.

Rodzaje masażu twarzy

Istnieje kilka różnych rodzajów i technik masażu twarzy, które możesz wykonywać samodzielnie lub z profesjonalistą.
Rodzaje masażu twarzy obejmują:

  • drenaż limfatyczny
  • refleksologia
  • shiatsu
  • gua sza
  • szwedzki
  • naprawczy
  • akupresura.
  • Kobido. Co to jest masaż Kobido i na czym on polega?

Rzekome korzyści

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co niektóre z badań i niepotwierdzonych dowodów mówią o korzyściach płynących z masażu twarzy.

1. Przeciwstarzeniowe i zmarszczki

Jedną z głównych korzyści masażu twarzy jest jego zdolność do poprawy ogólnego wyglądu skóry.

W małym badaniu Trusted Source z 2017 r. zbadano skuteczność masażu twarzy, który obejmował stymulujące urządzenie do masażu. Uczestnicy używali urządzenia przeciwstarzeniowego i kremu na twarz i szyję przez 8 tygodni. Efekty działania kremu zostały wzmocnione w połączeniu z masażem twarzy. Poprawę zaobserwowano w zmarszczkach, zwiotczeniu skóry i teksturze. Oferujemy wielu rodzajów masażu w naszym salonie Najlepszy Masaż na Żoliborzu.

2. Ciśnienie zatokowe

O ile nie jest to przypadek zakaźny lub w ostrym stadium zapalenia zatok, możesz użyć masażu, aby złagodzić ciśnienie zatok, dyskomfort i przekrwienie.

Masaż zatok może również pomóc w drenażu śluzu, złagodzić bóle głowy i poprawić krążenie. Potrzebne są bardziej dogłębne badania naukowe, aby potwierdzić i rozszerzyć działanie masażu ciśnieniowego zatok.

3. Trądzik

Stymulacja skóry poprzez masaż może pomóc w poprawie krążenia krwi i zmniejszeniu pojawiania się trądziku. Konkretne badania, które dostarczają dowodów na masaż twarzy w leczeniu trądziku, są ograniczone.

Niektórzy ludzie przysięgają, że robią masaż oliwą z oliwek w leczeniu trądziku. Wyniki są różne, więc jeśli jest to coś, co chcesz wypróbować, przetestuj go na małym obszarze przed masowaniem całej twarzy.

Nie bądź zbyt agresywny w swoim podejściu. Unikaj ostrych ruchów lub złuszczania, szczególnie w wrażliwych obszarach. Zapoznaj się ze wskazaniami i przeciwskazaniami do masażu twarzy.

4. TMJ

Osoby z chorobami stawu skroniowo-żuchwowego (TMJ) mogą odczuwać dyskomfort w szczęce lub twarzy. Może to obejmować ból głowy, ból ucha lub szczękościsk.

Masaż punktu spustowego może pomóc złagodzić napięte, zaognione lub bolesne mięśnie żuchwy. Ten dyskomfort może być spowodowany żuciem, zaciskaniem szczęk lub zgrzytaniem zębami.

Masaż łagodzący objawy TMJ może być szczególnie skuteczny w połączeniu z ćwiczeniami szczęki.

5. Świecąca skóra

Masaż twarzy może być tylko biletem, jeśli chcesz mieć jasną, promienną skórę. Badania z 2002 roku wykazały, że 59 procent kobiet, które poddały się masażowi twarzy, zgłosiło uczucie świeżości i odmłodzenia.

Około 54 procent zgłosiło jędrną skórę, a 50 procent doświadczyło napięcia skóry. Wiele anegdotycznych dowodów sugeruje, że stymulacja mięśni twarzy może pomóc napiąć skórę, złagodzić napięcie mięśni i poprawić krążenie. Szukasz masaż twarzy w Warszawie lub na Żoliborzu? Zapraszamy do naszego salonu – oferujemy wielu rodzajów masażu twarzy.

6. Przepływ krwi przez skórę

Stosowanie wałka do masażu twarzy pozytywnie wpływa na ukrwienie skóry, co może przyczynić się do poprawy wyglądu skóry.
Według małego badania z 2018 roku, osoby, które miały 5-minutową twarz z rolką do masażu, zwiększyły przepływ krwi do obszaru przez co najmniej 10 minut po masażu. Po 5 tygodniach masażu znacznie poprawiła się reakcja przepływu krwi na ciepło.

7. Odmładzanie twarzy

Masaże twarzy mogą pomóc złagodzić napięcie, jednocześnie wzmacniając relaks i zdrowie skóry.
Badania z 2018 roku wskazują na skuteczność masażu twarzy w zachęcaniu do odmładzania twarzy. Zarezerwować masaż twarzy można przez naszą stronę na BOOKSY.

8. Zarządzaj tkanką bliznowatą

Jeśli masz bliznę na twarzy, która jest w trakcie gojenia, masaż może być bardzo korzystny. Masowanie blizny i otaczających ją obszarów może pomóc zwiększyć przepływ krwi, rozluźnić pobliskie tkanki i spłaszczyć guzki.

Masaż twarzy może również pomóc złagodzić objawy, takie jak ból, swędzenie i tkliwość. Naukowcy z 2014 roku stwierdzili, że terapia masażem skutecznie zmniejsza ból i swędzenie skóry, jednocześnie poprawiając wygląd wypukłych blizn po oparzeniach.

22.04.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *