Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Masaż pleców -pracownicy biurowi potrzebują masażu

Jako masażysta spotkałem wielu klientów, których praca wymagała ponad ośmiu godzin siedzenia przy biurku dziennie – i bez wątpienia wykorzystałeś swoje umiejętności, aby zająć się ich bolącymi ramionami, szyjami i dolną częścią pleców.

Ostatnie badania nad negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi siedzenia przez cały dzień podsyciły popularność biurek do pracy w pozycji siedzącej i stojącej, które pozwalają pracownikom na zmianę pozycji siedzącej i stojącej – i które mogą stanowić nowe wyzwania dla terapeutów masażu.

Jeśli pracownicy biurowi będą spędzać więcej czasu w pozycji stojącej, czy te bóle staną się przeszłością – Mało prawdopodobne mówi masażysta salonu Najlepszy Masaż

Wysoce spersonalizowane a ból pleców

Jednym z takich czynników jest wysokość biurka w pozycji stojącej, a także ustawienie komputera. Stanie przy źle wyregulowanym biurku, powiedział Sergiej, może wywierać na ciało tyle samo stresu, co siedzenie przez cały dzień. Zaleca wybór biurka typu sit-stand, które umożliwia oddzielną regulację wysokości monitora komputera i klawiatury, dzięki czemu pracownicy biurowi mogą znaleźć dokładnie odpowiednią pozycję, aby uniknąć problemów, takich jak zespół cieśni nadgarstka i wysunięta do przodu głowa.

Pracownicy biurowi i ból pleców

Innym czynnikiem jest plecy osoby. Sergiej wyjaśnił, że kręgosłup lędźwiowy ma naturalną krzywiznę w kształcie litery C do tyłu. Wiele osób ma zbyt dużą krzywą i … to wywiera duży nacisk na dyski między kręgami lędźwiowymi.

Sergiej przytoczył jako przykład jednego klienta, inżyniera, który przeszedł na biurko siedząco stojące po szukaniu terapii masażu z powodu bólu, którego doświadczała od zbyt długiego siedzenia. Nowe biurko pomogło — ale potem pojawił się nowy problem.

Częścią problemu jest to, że jej kręgosłup lędźwiowy jest nadmiernie zakrzywiony. Po przejściu na pozycję stojącą jej dolna część pleców zaczęła jej niepokoić nieco bardziej.

Nawet jeśli skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego jest normalne, ból w dolnej części pleców może się rozwinąć, jeśli kolana nie są lekko zgięte i neutralne podczas stania. Zablokowanie kolan wyrzuca miednicę do przodu i zwiększa krzywiznę, co może prowadzić do bólu.

Inne problemy kręgosłupa, takie jak choroba zwyrodnieniowa dysku lub zwężenie, mogą się pogorszyć, jeśli pracownik biurowy stoi za dużo. Tak więc pracownicy biurowi i ból pleców mogą pojawić się w gabinecie masażysty, nawet wśród klientów korzystających z biurka do pracy w pozycji stojącej.

Postawa pracowników biurowych

Zła ergonomia praktykowana przez długi czas podczas siedzenia lub stania może prowadzić do bólu, ponieważ w celu złagodzenia zmęczenia lub stworzenia stabilności, ciało kompensuje to poprzez aktywację mięśni, które w idealnym przypadku pozostają w spoczynku.

Ludzie, którzy stoją przez cały dzień, mają tendencję do opierania się na jednej nodze lub biodrze. To może spowodować rotację miednicy i spowodować większy moment obrotowy na odcinku lędźwiowym kręgosłupa, powodując kompensację pleców i szyi.

Jeśli ludzie zbyt dużo siedzą lub stoją, ich mięśnie brzucha nie aktywują się i nie mają zdolności do stabilizacji, więc ich dolna część pleców pracuje, pracuje, pracuje cały czas, aby pomóc im ustabilizować.

Rezultat: bóle krzyża i problemy z postawą pracowników biurowych.

Przyjazny dla stóp

Innym potencjalnym problemem, który może wynikać z nadmiernego stania, jest zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie opaski tkanki biegnącej wzdłuż podeszwy stopy, łączącej palce z piętą.

Kobietom, które noszą buty na wysokim obcasie do biura, lepiej będzie, jeśli zastanowią się nad ustawieniem biurka na stojąco lub wyborem obuwia. Jeśli stoisz cały dzień i nosisz szpilki, spowoduje to większy stres i będzie wymagało większej rekompensaty, niż gdybyś siedział w naprawdę dobrej, ergonomicznej pozycji w szpilkach.

Ruch jest kluczowy

Niezależnie od tego, czy pracownicy siedzą, czy stoją, pamiętanie o prawidłowym ustawieniu i postawie biurka może pomóc w zapobieganiu bólowi.
Ustaw zegar na [swoim] komputerze i poruszaj się co 15 minut i odsuń się kilka kroków od swojego biurka.

Masaż karku i pleców w Warszawie

Jeśli jesteś pracownikiem biurowym i zmagasz się z ogólnym bólem pleców, zapraszamy do naszych salonów masażu. Oferujemy masaż w 2 lokalizacjach – Wola(Stańczyka 5) oraz Żoliborz (Kaliny Jędrusik). Posiadamy 7 profesjonalnych masażystów, którzy zajmą się bólem szyi, pleców i stóp. Zapraszamy do rezerwacji przez telefon 733706432 lub przez BOOKSY.

01.12.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *