Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Masaż tkanek głębokich (Część 1)

Czy odczuwasz stres, bolesność mięśni lub ból? Czy czujesz, że Twoje ciało to gigantyczny węzeł napiętych mięśni? Terapia masażu tkanek głębokich może być rozwiązaniem Twoich problemów.

Terapia masażem istnieje od tysięcy lat. Starożytne kultury udokumentowały stosowanie masażu, w tym Hindusi, Persowie i Egipcjanie, którzy używali masażu do leczenia wielu różnych chorób i dolegliwości.

Masaż jest nadal powszechnie akceptowany jako narzędzie relaksacyjne i łagodzące stres, a także łagodzące ból, leczące między innymi zapalenie stawów, zapalenie kaletki, zmęczenie, nadciśnienie, cukrzycę i depresję. Masaż tkanek głębokich jest jedną z zaawansowanych technik masażu, która ma na celu rozwiązanie pewnych problemów.

CZYM JEST TERAPIA MASAŻU GŁĘBOKICH TKANEK?

Terapia masażu tkanek głębokich to nie tylko szwedzki masaż z głębszymi pociągnięciami lub mocniejszym naciskiem. Masaże tkanek głębokich wykorzystują mocny nacisk i powolne głaskanie, aby masować głębokie warstwy mięśni i powięzi, która jest tkanką łączną otaczającą mięśnie. Szukasz prawdziwego masażu w Warszawie? Zapoznaj się z naszym zespołem masażystów.

Masaże tkanek głębokich służą do rozbijania tkanki bliznowatej i rozbijania zrostów mięśniowych („węzły”, które odczuwamy w naszych mięśniach, to zrosty mięśniowe, które są pasmami sztywnej i bolesnej tkanki mięśniowej). Te węzły mogą hamować nasze krążenie i powodować ból i stan zapalny.

Kiedy zaczyna się masaż, masażysta zwykle zaczyna od lżejszego nacisku, aby rozgrzać mięśnie, a następnie pracuje na głębszym ucisku.

Powszechne techniki stosowane w terapii masażu tkanek głębokich obejmują stripping, czyli głębokie uciskanie, które przesuwa się wzdłuż włókien mięśniowych i tarcie, które wywiera nacisk na ziarno mięśnia w celu rozbicia zrostów i wyrównania włókien tkankowych. Sprawdź oferty masaży w naszym salonie.

JAKIE SĄ KORZYŚCI?

Masaże tkanek głębokich są korzystne zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Każdy masaż przyniesie odbiorcy wiele korzyści, dzięki czemu będzie łatwym sposobem na relaks i leczenie problemów zdrowotnych. Terapia tkanek głębokich działa dobrze z terapią punktów spustowych. Zamówić taki masaż u nas można przez BOOKSY. Nie wiesz co to jest terapia punktów spustowych? Przeczytaj ten artykuł.

ODPRĘŻAJĄCE

Masaż tkanek głębokich jest świetnym środkiem przeciwstresowym. Niezależnie od tego, czy doświadczasz stresu w domu, czy w pracy, masaż to świetny sposób na odłączenie się i relaks przez dłuższy czas.

Masaż może pomóc w obniżeniu poziomu kortyzolu i zwiększeniu poziomu oksytocyny, która jest hormonem rozluźniającym organizm i mającym działanie kojące.

Może również pomóc w przypadku fizycznych objawów stresu, takich jak napięcie mięśni i ramion oraz napięciowe bóle głowy. Masaż tkanek głębokich może rozwiązać te problemy i pomóc Twojemu ciału się zrelaksować.Śledź nasz blog, aby zapoznać się z częścią 2 tego artykułu. Najlepszy masaż – salon dobrego samopoczucia w Warszawie.

10.05.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *