fbpx

Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Masaż tkanek głębokich (Część 2)

W poprzednim artykule rozmawialiśmy o tym, czym jest masaż tkanek głębokich i jak go wykonywać. Dziś chcę Wam opowiedzieć o kolejnych korzyściach płynących z masażu tkanek głębokich.

Dobrze wykonany masaż tkanek głębokich ZMNIEJSZA BÓL

Istnieje wiele schorzeń, które można leczyć za pomocą masażu tkanek głębokich. Przewlekły ból w dolnej części pleców, zapalenie powięzi podeszwowej, fibromialgia i sztywność karku mogą być leczone za pomocą masażu.

Napięcie mięśni, które zwykle pojawia się przy przewlekłym bólu, można również zmniejszyć za pomocą głębokiego masażu tkanek, ponieważ może on rozluźnić napięte skupiska tkanek, powodując ból.

Badania wykazały, że masaż tkanek głębokich jest skuteczniejszy w łagodzeniu przewlekłego bólu niż leki lub inne zabiegi medyczne, a także zwykle jest bardziej opłacalny. Szukasz masażu w Warszawie? Skontaktuj się z nami w sprawie rezerwacji wizyty już dziś.

OBNIŻA CIŚNIENIE KRWI I TĘTNO

Masaż tkanek głębokich zmniejsza stres i napięcie, co wpływa na ciśnienie krwi. Masaż ma pozytywny wpływ na ciśnienie skurczowe, rozkurczowe i tętnicze. Masaż może również zwiększyć produkcję serotoniny, co sprzyja dobrym odczuciom i szczęściu.

ROZDZIELA BLIZNY I UŁATWIA RUCH

W obszarach, w których ludzie mają tkankę bliznowatą, często zgłaszają przewlekły ból i sztywność.

Regularne masaże tkanek głębokich mogą pomóc w rozbiciu tej tkanki bliznowatej poprzez poprawę krążenia limfatycznego i drenażu, aby poprawić elastyczność i zakres ruchu w obszarze tkanki bliznowatej.

Wiele osób powracających do zdrowia po operacji jest często zachęcanych do wykonywania głębokich masaży tkanek, aby zminimalizować blizny.

ZMNIEJSZA OBJAWY ZAPALENIA STAWÓW

Terapia masażu tkanek głębokich może być stosowana w leczeniu wielu różnych objawów zapalenia stawów, takich jak ból, sztywność, ograniczony zakres ruchu w stawach i problemy ze snem.

Umiarkowany nacisk może zmniejszyć ból stawów i złagodzić napięcie, ułatwiając poruszanie się osobom z zapaleniem stawów. Może również pomóc w problemach ze snem, łagodząc ból, który może niepokoić pacjentów z zapaleniem stawów w nocy.
Masaż tkanek głębokich lepiej łączyć z terapią punktów spustowych. Taką ofertę uprzejmie znajdziecie na naszej stronie ofertowej.

REHABILITUJE URAZOWANE MIĘŚNIE

Jeśli masz uszkodzone mięśnie, masaż tkanek głębokich może pomóc w rozciągnięciu napiętych lub skręconych mięśni, a także może ułatwić usuwanie toksyn z mięśni.

Terapia masażu tkanek głębokich jest często stosowana w leczeniu urazów związanych ze sportem. Wielu sportowców włącza masaż tkanek głębokich do swoich protokołów regeneracji, ponieważ mogą one pomóc opóźnić początek bolesności mięśni, pomóc w zmęczeniu mięśni i zapobiegać kontuzjom.

POMAGA W PORODZIE I DOSTAWIE

Masaż tkanek głębokich może pomóc kobietom kontrolować ból podczas porodu. Nawet przed porodem masaże prenatalne są dla kobiet doskonałym sposobem na rozluźnienie i rozluźnienie napiętych mięśni spowodowanych ciążą. Wzrost kortyzolu pomaga również kobietom zminimalizować depresję, lęk oraz ból nóg i pleców.

Niektóre badania sugerują nawet, że kobiety, które regularnie masowały przed porodem i podczas porodu, odczuwały mniejszy ból niż te, które nie otrzymywały regularnych masaży i odkryły, że ich poród był krótszy niż kobiety, które nie otrzymywały regularnego masażu.

UMÓW SIĘ NA MASAŻ DZIŚ

Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, cierpisz na zapalenie stawów, czy jesteś w ciąży, terapia masażem tkanek głębokich przynosi korzyści.

Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z masażu i innych technik zmniejszania bólu i stanów zapalnych na naszym blogu i skontaktuj się z nami już dziś, aby zarezerwować pierwszą wizytę przez BOOKSY i wyruszyć w drogę do dobrego samopoczucia.

10.05.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *