Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Masaż twarzy kobido. Co to jest i na czy polega?

Masaż twarzy Kobido to japońska technika łącząca masaż i pielęgnację estetyczną.
Jest to stymulujący masaż twarzy i szyi, znany z działania odmładzającego. Masaż Kobido pozwala terapeucie na jednoczesne działanie na układ nerwowy, dzięki relaksacji zapewnionej na układ energetyczny poprzez techniki akupresury wykonywane na czaszce i obwodzie oczu, krwi i układzie mięśniowym podczas ujędrnienie szyi i twarzy oraz układu limfatycznego techniką drenażu za pomocą bambusowego kija.

Ta technika wspomaga krążenie energii twarzy, szyi i całego ciała, jednocześnie uwalniając napięcie mięśni: zmniejszając w ten sposób widoczność zmarszczek. Podczas sesji masowane są plecy, ramiona, szyja, ramiona i dłonie.
Krotki filmik o Kobido – na naszym Youtube

Przeciwwskazania

Ten rodzaj masażu nie jest zalecany kobietom w ciąży, osobom chorym na raka lub chorym na serce. W przypadku gorączki, wysypki, niedawnej blizny lub ciężkiego trądziku pielęgnacja będzie wykonywana łagodniej lub może być przeciwwskazana, w zależności od ciężkości stanu.

Korzyści

Masaż Kobido przynosi doskonałe odprężenie układu nerwowego, dzięki czemu skutecznie niweluje skutki stresu, bólów głowy, bezsenności i zmęczenia. Masaż górnej części pleców i karku łagodzi również napięcie mięśni, otwiera drogi oddechowe i uspokaja ramiona. Z kolei techniki akupresury stosowane na czaszce i konturze oka łagodzą ból oka i mogą zmniejszyć ból związany z napiętą szczęką, np. z powodu bruksizmu.
Poprawiając krążenie krwi w okolicy twarzy, masaż Kobido sprzyja jędrności i tonizacji mięśni twarzy, zmniejszając w ten sposób widoczność drobnych linii i zmarszczek. To nawadnianie tkanek pomaga również przywrócić blask cerze.

Obrady

Masaż Kobido trwa zwykle 75-90 minut i obejmuje kilka wyraźnych kroków. Terapeuta najpierw rozluźnia plecy, ramiona i dłonie, potem czaszkę i twarz powolnymi i kojącymi ruchami. Na tym etapie można użyć gorących ręczników i kija bambusowego. oferujemy masaż kobido na Zoliborzu w wersji 75 minutowej. Z ceną tej procedury, jak również z innymi usługami, możesz zapoznać się w dziale Usługi.

Technika ta polega na bardzo szybkich ruchach ściskających twarzy wraz z ruchami palpacyjno-toczącymi. Terapeuta następnie wykorzystuje elementy shiatsu do działania na meridiany twarzy i system energetyczny ciała, a kończy sesję tocząc po nich kamienie kwarcowe.

Osoby, które wcześniej doznały urazu szyi lub mają przepuklinę krążka międzykręgowego, powinny przed otrzymaniem takiej opieki skonsultować się z lekarzem. Aby zapewnić skórze twarzy czas na odpoczynek, nie zaleca się również łączenia masażu Kobido z innymi zabiegami kosmetycznymi, takimi jak wstrzykiwanie botoksu czy elektroliza. Zapraszamy na inne zabiegi salonu – najlepszy masaż.

07.03.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *