Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Masaż twarzy. Wskazania i przeciwwskazania

Masaż twarzy: korzyści, efekty, przeciwwskazania

Aby skóra twarzy była zawsze napięta i młoda, należy o nią dbać. Jednym ze składników takiej pielęgnacji jest masaż. Poza tym jest doskonałym narzędziem profilaktycznym, masaż przywraca koloryt i elastyczność skóry, pomaga odzyskać dawne piękno.

Jak przydatny jest masaż?

Leczniczym efektem masażu twarzy jest aktywacja przepływu limfy i wzmocnienie przepływu krwi do tkanek. Ważne jest, aby nie rozciągać delikatnej powierzchni skóry, która dość wrażliwie reaguje na różne uderzenia fizyczne.

Przeciwwskazania

Masaż można wykonywać tylko wtedy, gdy skóra twarzy nie ma obszarów zapalnych, w przeciwnym razie istnieje ryzyko pogorszenia sytuacji. Masaż twarzy klasyczny jest przeciwwskazany u osób z kuperozą.

Techniki masażu

Wykonywany jest według specjalnie opracowanej techniki. Lekkie ruchy ślizgowe skierowane wzdłuż linii masażu nie napinają skóry; wręcz przeciwnie, spraw, aby był bardziej elastyczny i zdrowy.

Na kilka wizyt u masażysty można pozbyć się worków pod oczami, usunąć siatkę drobnych zmarszczek i nadać skórze rozkwitający wygląd. Podczas masażu cała okolica twarzy jest poddawana działaniu olejków roślinnych, które nie tylko sprzyjają łatwemu ślizganiu się po powierzchni, ale również odżywiają skórę witaminami i substancjami aktywnymi.

Jeśli porównamy efekt przebiegu masażu i chirurgii plastycznej, to możemy jednoznacznie stwierdzić, że w pierwszym przypadku wynik wcale nie jest gorszy. Nasz salon najlepszy masaż oferuje masaż twarzy klasyczny, tkanek głębokich oraz Masaż Kobido.

Cechy profesjonalnego masażu twarzy

Manipulacje powinny być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanego specjalistę. Przede wszystkim lekarz bada relief twarzy, identyfikuje obszary problemowe, a następnie zaczyna nad nimi pracować za pomocą specjalnych technik. Pacjent jest w tym czasie w pozycji półleżącej i wygodnie leży na kanapie. Czas trwania sesji początkowej to trzydzieści minut. Po zabiegach masażu następuje kurs, po którym następuje odpoczynek i regeneracja.

Czas trwania efektu

Masaż można porównać do zajęć fitness. Jeśli weźmiesz udział tylko w jednym treningu, będziesz odczuwać przyjemny ból i napięcie mięśni. Ale jeśli ponownie nie odwiedzisz klubu sportowego, cały efekt pójdzie na marne.

Jeśli długo i regularnie uczęszczałeś na zajęcia, osiągnąłeś doskonały efekt, to stracisz formę, jeśli zapomnisz o drodze na siłownię.

Podobnie jest z masażem twarzy. Pojedynczy masaż zapewni efekt, który utrzyma się przez 3-4 dni.

Aby uzyskać stabilny wynik, wykonaj 10-15 procedur. W przyszłości kursy masażu trzeba wykonywać okresowo – co kilka miesięcy, aby utrzymać efekt.

Manipulacje związane z masażem należy wykonywać wyłącznie w wyspecjalizowanych placówkach wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny. Lepiej, jeśli jest to przychodnia, w której można znaleźć lekarzy o różnych profilach. Pozwoli to, nie opuszczając murów budynku, otrzymać kompleksowe usługi mające na celu przywrócenie nie tylko skóry, ale całego organizmu.

Jak pokazuje praktyka, systematyczne wykonywanie masażu twarzy pozwala znacznie poprawić wygląd i wyglądać znacznie młodziej nawet osobom w zaawansowanym wieku!
Zapraszamy na masaże twarzy na Żoliborzu (Warszawa). Nasi masażyści doradzą i dobiorą odpowiedni rodzaj masażu i kosmetyki do typu skóry

30.03.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *