fbpx

Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Terapia manualna czy masaż ?

Terapia manualna jest stosowana w leczeniu zaburzeń ruchu powodujących ból i zmniejszenie zakresu ruchu.

Terapia manualna

Techniki specyficzne dla stawów są wskazane, gdy upośledzenie ruchowe jest spowodowane utratą normalnej ruchomości stawu w wyniku odwracalnej hipomobilności stawu. Terapia manualna jest zwykle przeciwwskazana, gdy upośledzenie ruchowe spowodowane jest nadmierną ruchomością stawów.

Upośledzenie ruchu spowodowane osłabieniem lub skróceniem mięśni jest często wskazaniem do stosowania technik tkanek miękkich. Po zmniejszeniu bólu i poprawie ruchomości stawów dzięki zastosowaniu terapii manualnej pacjentowi łatwiej jest odzyskać normalne wzorce ruchowe i przywrócić maksymalną funkcję

Terapie manualne obejmują szeroki zakres zabiegów fizykalnych powszechnie stosowanych przez fizjoterapeutów, masażystów, kręgarzy i osteopatów. Terapie te zazwyczaj obejmują masaż i manipulację mięśniami, a także techniki mobilizacji stawów.
Manipulacja kręgosłupem polega na przyłożeniu kontrolowanej siły do ​​stawu kręgosłupa. Jest to zwykle wykonywane przez kręgarzy lub lekarzy osteopatów, ale mogą to również robić fizjoterapeuci i niektórzy lekarze.

Oferujemy terapię manualną w salonie Najlepszy Masaż. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Terapia masażem

Jest skuteczna w stanach takich jak ból szyi i ramion, a masaż jest powszechnie stosowany w przypadku kontuzji sportowych, opóźnionej bolesności mięśni po wysiłku fizycznym, bólu krzyża i innych przyczyn bólu mięśni.

Mechanizmy działania masażu nie są do końca poznane. Jednak badania z wykorzystaniem biopsji mięśni po uszkodzeniu mięśni wywołanym wysiłkiem wykazały, że masaż zmniejsza produkcję cytokin zapalnych i zwiększa wskaźniki naprawy komórek, takie jak biogeneza mitochondriów. Wykazano również, że terapia masażem zmniejsza lęk i ciśnienie krwi.

Oprócz bezpośrednich korzyści w stanach takich jak lęk, niektóre korzyści z masażu bólu mogą wynikać z jego efektów psychologicznych. Jedną z ważnych kwestii, którą muszą zrozumieć klinicyści, jest to, że istnieje szereg technik masażu, a także różne rodzaje wiedzy specjalistycznej wśród masażystów.

Niektóre formy, takie jak masaż szwedzki, mają na celu głównie relaksację. Inne formy masażu, takie jak masaż sportowy, mają tendencję do stosowania większego nacisku i technik specjalnie ukierunkowanych na poprawę regeneracji po urazach mięśni. Kierując pacjenta na masaż z powodu kontuzji sportowych, pomocne może być upewnienie się, że masażysta ma odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie w pracy z urazami sportowymi.

Podczas gdy masaż spa może z powodzeniem odprężyć lub chwilowo złagodzić stres, masaż leczniczy przyniesie wymierne rezultaty. Leczenie masażem medycznym jest zaplanowane z myślą o konkretnym celu, a Twój masaż będzie uwzględniony w szerszym planie leczenia opartym na Twoich potrzebach zdrowotnych i celach.

Oferujemy masaż na Żoliborzu Artystycznym w Warszawie w naszym salonie Najlepszy Masaż. Pomożemy Ci wybrać masaż, który będzie dla Ciebie lepszy

Cel masaży

Masaż kliniczny ma zwykle określony cel: złagodzić ból lub napięcie w określonej części ciała. Być może zostałeś skierowany przez lekarza, a twoje ubezpieczenie może nawet pokrywać wszystkie lub niektóre z twoich wizyt. Zabieg medyczny ma na celu poprawę konkretnej dolegliwości lub stanu.

Różne techniki w różnych okolicznościach

Być może szukasz masażu, aby złagodzić ból lub napięcie mięśni lub po prostu zrelaksować się i uwolnić od stresu. Jednak nie chcesz błędnie prowadzić niewłaściwego leczenia. Pacjenci często szukają terapii medycznej w przypadku konkretnego urazu lub bólu.

Oczywiście w środowisku medycznym doświadczysz bardziej ukierunkowanych technik, takich jak Rozluźnienie Mięśniowo-Powięziowe lub Terapia Punktów Spustowych.

Terapeuta podejdzie do leczenia z myślą o Twoich konkretnych potrzebach, dzięki czemu leczenie będzie bardziej zindywidualizowane. Jeśli masz konkretny ból lub dysfunkcję, którą chcesz rozwiązać, powinieneś rozważyć skorzystanie z pomocy medycznej, a nie leczenia uzdrowiskowego.

Podczas wizyty do salonu masażu prawdopodobnie otrzymasz bardziej podstawową terapię, która koncentruje się na relaksacji. Chociaż terapeuci spa zostali przeszkoleni w ogólnej sztuce masażu, mogą nie mieć takiego samego poziomu wiedzy, jak fizjoterapeuci.

Nasi masażyści przeszli dodatkowe szkolenia w postaci kursów dokształcających i certyfikacji, które pozwalają im na prowadzenie zaawansowanych stylów opieki i leczenia.
Szukasz masażu w Warszawie? Musisz spróbować masażu w salonie Najlepszy Masaż. Wizytę zawsze możesz zarezerwować przez telefon 733706432 lub booksy

21.09.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *