Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Terapia manualna kręgosłupa

Terapia manualna ma długą historię w zawodzie fizjoterapeuty, a fizjoterapeuci w znacznym stopniu przyczynili się do obecnej różnorodności podejść i technik terapii manualnej.

Wyjaśnienia mechaniczne były historycznie wykorzystywane do wyjaśniania mechanizmów działania interwencji terapii manualnej. Współczesne badania ujawniają, że w grę wchodzą również skomplikowane mechanizmy neurofizjologiczne, a korzystne psychologiczne skutki zapewniania praktycznych badań i interwencji zostały udowodnione

Co to jest terapia manualna?

Terapia manualna obejmuje specyficzne techniki stosowane w leczeniu bólu i dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych i może pomóc w zapewnieniu wielu korzyści. Techniki terapii manualnej pomagają w przywróceniu ruchu płynu w dotkniętym stawie lub tkance miękkiej, z naciskiem na lepszy ogólny ruch.

Fizjoterapeuci i terapeuci rąk stosują terapię manualną, aby pomóc pacjentowi, przywracając mobilność, poprawiając kontrolę motoryczną, zmniejszając ból i poprawiając wydajność ruchu. Terapia manualna obejmuje specjalistyczne techniki, takie jak masaż tkanek miękkich, mobilizacja i manipulacja stawów, drenaż limfatyczny oraz bierny i wspomagany ruch funkcjonalny.

Korzyści płynące z terapii manualnej wykraczają poza umiejętne leczenie, do walorów fizycznego dotyku i połączenia z pacjentem, które przyczyniają się do gojenia. W warunkach ambulatoryjnej fizjoterapii terapia manualna w połączeniu z ćwiczeniami przywracającymi i podnoszącymi sprawność ruchu jest najskuteczniejszym sposobem na poprawę jakości życia pacjenta. Zarezerwować terapie manualną możesz przez BOOKSY lub na naszej stronie.

W jaki sposób terapia manualna przynosi korzyści pacjentom?

Terapia manualna dostosowana jest do indywidualnego stanu każdego pacjenta, dzięki czemu jest bardzo spersonalizowaną formą leczenia. Na podstawie dokładnego zbadania stanu pacjenta terapia manualna jest włączana do planu leczenia zgodnie ze specyficznymi potrzebami jego organizmu. Nasz zespół wykonuje manualny masaż w Warszawie, dostosowany do klienta.

Istnieje wiele technik stosowanych przez fizjoterapeutów i terapeutów rąk podczas opieki nad pacjentami, a każda technika jest wyjątkowo korzystna. Przykładowo, w zależności od pacjenta i kondycji, masaż może redukować stan zapalny, poprawiać elastyczność i ruchomość mięśni, a powięzi zwiększać ruchomość zrostów między tkankami miękkimi, czy zapewniać rozciągliwość mięśni. Podobnie mobilizacja i manipulacja stawami moduluje ból i poprawia mobilność. Terapię manualną stosuje się w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi w celu przywrócenia funkcji leczonego obszaru i całego ciała.

Ponieważ terapia manualna jest bardzo praktyczna, pozwala na połączenie sztuki i nauki z korzyścią dla pacjenta. Korzystanie z różnych technik pozwala każdemu pacjentowi osiągnąć udane wzorce ruchowe i poczynić postępy w osiąganiu indywidualnych celów zdrowotnych.
Szukasz terapii manualnej w Warszawie? Zapraszamy do Salony Najlpeszy Masaż. Zapoznaj się z naszymi usługami.

24.05.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *