fbpx

Najlepszy Masaz

+48 733 706 432

Terapia punktów spustowych. Co to jest?

Terapia punktów spustowych to technika tkanek miękkich, która ma na celu uwolnienie bolesnego napięcia w mięśniach i powięzi, które zwykle odczuwasz jako węzeł w mięśniu.

Istnieje wiele różnych podejść do terapii punktów spustowych, w tym praca z tkankami miękkimi, masaż tkanek głębokich, suche igłowanie i ciśnienie niedokrwienne.

Co to jest punkt spustowy?

Punkt spustowy to w zasadzie bardzo wrażliwy punkt w mięśniu, kiedy go naciskasz lub co większość ludzi nazwałaby węzłem. Znasz ten kawałek mięśnia, kiedy pocierasz swoje napięte ramiona, które po prostu nie czujesz się dobrze i naprawdę boli? Kiedy punkt spustowy jest bardzo wrażliwy, może powodować ból bez naciskania i jest to główna przyczyna bólu mięśni, na który cierpi większość ludzi.

Według czołowych badaczy punktów spustowych i lekarza, który ukuł termin „mięśniowo-powięziowy punkt spustowy”, punkt spustowy to „nadwrażliwy guzek w napiętym paśmie tkanki, który może odnosić się do bólu”. Zamówić sesje terapii punktów spustowych można przez Booksy w naszym salonie Najlepszy Masaż

Istnieją 3 rodzaje punktów spustowych:

  1. aktywne punkty spustowe
  2. utajone punkty spustowe
  3. satelitarne punkty spustowe.

Aktywne punkty spustowe

Aktywne punkty spustowe definiuje się jako powodujące ból, gdy nie wywiera się na nie nacisku. Oznacza to, że są bolesne, nawet jeśli ich nie masujesz. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn bólu mięśniowo-powięziowego i może być odczuwana w dowolnym miejscu ciała. Typowymi przykładami aktywnych punktów spustowych są bóle głowy, ból szyi, ból pleców, w tym rwa kulszowa, ból kolana i tak dalej.

Utajone punkty spustowe

Ukryty punkt wyzwalający to punkt, na który naciskasz, który powoduje ból i często kieruje ból do innego obszaru. Punkty te są postrzegane jako prekursor aktywnych punktów spustowych. Jeśli masz ukryte punkty spustowe, które pogarszają się w wyniku dalszego obciążenia, mogą one stać się aktywnymi punktami spustowymi i wtedy zwykle odczuwasz ból i potrzebujesz kogoś, kto pomoże Ci wyjść z bólu. Zachęcamy sprawdzić rownież inne oferty naszego salonu.

Satelitarne punkty spustowe

Satelitarny punkt spustowy to obszar, do którego odnosi się ból. Na przykład, jeśli odczuwasz ból w ramieniu i stwierdzisz, że punkt spustowy znajduje się w ramieniu w odniesieniu do łokcia, punkty łokciowe będą satelitarnymi punktami spustowymi. Więc pracowałbyś również nad tymi punktami łokciowymi, ponieważ one również będą zaangażowane. Dlatego ważne jest, aby pracować nie tylko nad bolesnym obszarem. Masz pytanie? Napisz do naszego instagramu.

16.04.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *